مقاله

معرفی انواع سوییچ خودرو

سوییچ خودرو

می دانید که موتور برای راه اندازی به هوا، سوخت و جرقه نیاز دارد. اما جرقه چگونه تولید می شود؟ به عنوان بخشی از سیستم جرقه زنی، سوییچ خودرو اولین گام برای راه اندازی خودرو است. با چرخش یک کلید یا فشار دادن یک دکمه، سیگنالی را به وسیله نقلیه ارسال می کنید تا فرآیند احتراق را آغاز کند. این سوییچ ها در مدل های معمولی یا الکترونیکی وجود دارند که هر یک کاربرد متفاوتی خواهد داشت.

دو عدد سوییچ خودرو

انتخاب سوییچ خودرو با دوام و کارآمد

اهمیت سوئیچ احتراق در خودرو

سوئیچ احتراق، یک عنصر حیاتی در هر وسیله نقلیه است. اگرچه این قطعه، یک عنصر ضروری برای عملکرد خودرو می باشد، اما احتمال خرابی آن، بیش تر از قطعات دیگر سیستم راه اندازی خودرو است.

اکثر وسایل نقلیه جدید، راه های جدیدی برای استفاده از جرقه زنی ایجاد کرده اند. چه ماشین شما از یک دکمه استارت از راه دور استفاده کند یا از یک دکمه استارت فشاری، سوئیچ سنتی خودرو، هنوز برای بسیاری از رانندگان در جاده ها مشکل ساز است.

سوئیچ‌ های احتراق، سابقه ضعیفی در طول عمر بالا دارند، به‌ ویژه هنگامی که به درستی از آن ها استفاده نمی شود. سوییچ خودرو، بخشی از مجموعه یا سیستمی است که شامل سیلندر قفل احتراق می شود. کل مکانیسم برای استارت زدن ماشین و همچنین تامین نیرو برای مناطق خاصی از وسیله نقلیه مانند: لوازم الکترونیکی، احتراق و موتور است.

از آنجایی که سوئیچ احتراق دسترسی اولیه به نیروی خودرو را فراهم می کند، ضروری است که برای طول عمر بیشتر خودرو و سوییچ آن اقدامات لازم انجام شود. این امکان فراهم است تا مشاوره های کارشناسی را در این زمینه دریافت کنید.

سوییچ دخل خودرو

ایمنی بالاتر با سوییچ مناسب

امنیت خودرو با سوییچ مناسب

هر ساله، کلیدهای ماشین، پیشرفته تر و بادوام تر می شوند. اما هر اقدامی عکس العملی دارد و سارقان خودرو راه های جدیدی برای هک کلید خودرو ایجاد می کنند. یکی از بزرگترین خطراتی که سوییچ های الکترونیکی در معرض آن قرار می گیرند، شبیه سازی غیر مجاز کلید است.

برخی از خودروها ممکن است دارای اشکالاتی در رمزگذاری خود باشند که هکرها می توانند از آن برای دسترسی به خودرو استفاده کنند. با استفاده از فرستنده RFID می توانند سیگنال تولید شده توسط سوییچ برقی را کپی کرده و قفل ماشین را باز کنند.

مهم این است که چینین افرادی حتی مجبور نیستند ماشین شما را با استفاده از تکنیک های مختلف روشن کنند. این را توجه داشته باشید که علی رغم استفاده از امن ترین سوییچ، لازم است هنگام خروج از ماشین، همه اقلام گران بها را با خود همراه داشته باشید.

یکی دیگر از روش ‌های هک کلید فوب، تقویت سیگنال است؛ به این معنی که این گونه افراد می ‌توانند سیگنال قفل خودرو را به سرقت ببرند. همه این روش ها بسیار خطرناک هستند؛ زیرا به تجهیزات خاص و گران قیمتی نیاز ندارند.

سوییچ های معمولی و کاربرد ها

سوییچ های معمولی خودرو، از جمله انواع قدیمی کلید ماشین هستند. این کلید که به عنوان کلید سنتی خودرو نیز شناخته می شود، ابتدایی ترین نوع کلید خودرو است که تا کنون نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی، این کلیدها توسط خودروهای قدیمی استفاده می شود که کد امنیتی ندارند.

همچنین، با توجه به این که این سوییچ ها ابتدایی ترین نوع هستند، امنیت کاملی را ارائه نمی کنند. به طور معمول، آن ها از فلز ساخته می شوند. این بدان معنی است که با استفاده از روش های مختلف می توان از کلید، کپی تهیه کرد که می تواند ایمنی خودرو را به خطر بیاندازد. اما مزیت اصلی استفاده از کلیدهای سنتی خودرو، مقرون به صرفه بودن آن ها است.

کلید ماشین معمولی نسبتاً ارزان است و به سادگی در دسترس قرار می گیرد. آن ها قابل اعتماد بوده و برای استفاده آسان هستند. از سویی دیگر، اتومبیل ‌های قدیمی ‌تر ممکن است بیشتر با کلیدهای الکترونیکی مشکل داشته باشند؛ از همین رو است که کلید های سنتی خودرو، گزینه ‌ای مطمئن ‌تر برای آن ها خواهند بود.

سوییچ های مدرن

برد زیاد انواع کلیدهای برقی ماشین

ویژگی های سوییچ های الکترونیکی

سوییچ های الکترونیکی خودرو، با ارسال سیگنال رادیویی به گیرنده ای که در داخل خودرو قرار دارد، کار می کنند. سپس گیرنده، سیگنالی را به سیستم احتراق خودرو می فرستد که به آن اجازه استارت می دهد. برخی از سوییچ های برقی، دارای دکمه هایی هستند که می توان از آن ها برای باز کردن قفل درها یا صندوق عقب یا روشن کردن چراغ ها استفاده کرد.

این سوییچ ها معمولاً حدود 100 فوت برد دارند. البته در صورت وجود موانعی مانند: دیوار، این محدوده ممکن است کاهش یابد. حتی اگر سوییچ الکترونیکی در مسیر خودروی شما قرار نگرفته باشد، سیستم جرقه زنی می تواند سیگنال های کلید را تشخیص دهد.

اکثر سیستم ‌های ورودی بدون کلید، یک سیگنال رادیویی ارسال می ‌کنند تا به خودرو فرمان قفل و باز شدن را بدهند. سیستم ‌های مدرن ‌تر، از همین فرآیند برای ویژگی‌ های بیشتری مانند: قفل صندوق عقب و پنجره‌ ها استفاده می‌ کنند.

هنگامی که راننده دکمه ای را از فاصله 15 تا 45 فوتی فشار می دهد، برخی از کلیدها، سیگنال رادیویی را به گیرنده خودرو ارسال می کنند. در حالی که سیستم‌ های پیشرفته ‌تر، مکان سیگنال را تشخیص می ‌دهند و در صورت نزدیک شدن به خودرو، به صورت هوشمند در ها را باز می کنند.

بیشتر بخوانید : لاستیک درار چه کاربردی دارد ؟

عملکرد سوییچ مخفی

از دیگر روش هایی که می توان برای حفظ امنیت خودرو استفاده نمود، سوییچ های مخفی هستند. هنگامی که می خواهید ماشین را روشن نمایید، ابتدا باید این سوییچ را فعال کنید. به عبارتی، بدون فعال کردن این کلید، امکان روش شدن و به حرکت در آمدن خودرو نیست.

تفاوت کلیدهای مرسوم و سوییچ های برقی

از زمانی که اولین کلید ماشین در سال 1910 مورد استفاده قرار گرفت، پیشرفت های تکنولوژیکی زیادی در مورد سوییچ ماشین ایجاد شده است. با گذشت زمان، تراشه ‌های ترانسپوندر برای افزایش ایمنی در کلیدها گنجانده شدند. پس از این، کلیدهای از راه دور و کلیدهای هوشمند امنیت خودرو را بیشتر متحول کردند. برای انتخاب سوییچ خودرو مناسب می توانید با کارشناسان ما مشورت نمایید.

سوییچ خودرو

طول عمر سوییچ های خودرو

سیم پیچ احتراق خودرو

در کنار سوییچ خودرو، سیم پیچ احتراق قرار دارد. اما سیم پیچ خودرو چگونه کار می کند؟ این قطعه که در زیر کاپوت قرار دارد، با کامپیوتر ارتباط برقرار می کند تا نیروی لازم برای کارکرد موتور را ایجاد نماید. هنگامی که سوئیچ احتراق با کلید یا فشار یک دکمه تحریک می شود، باتری، سیم پیچ احتراق را برای تولید جرقه موتور فعال می کند.

جرقه ایجاد شده در موتور از طریق سیم پیچ ها، به سوی شمع ها به حرکت در می آید تا باعث اشتعال سوخت شده و خودرو را روشن نماید.

شایع ‌ترین علل خرابی سوییچ خودرو

شایع ‌ترین علل خرابی سوییچ خودرو، ولتاژ موتور، ایراد در سیم‌ کشی به سیم ‌پیچ یا خرابی کامپیوتر داخلی خودرو است. در حالی که سیم پیچ، مقاوم در برابر رطوبت است، نمی تواند غوطه ور شدن در آب یا روغن موتور را به دلیل نشتی تحمل کند و ممکن است خراب شود.

یک سیم پیچ معیوب، اغلب باعث از کار افتادن موتور می شود. از آن جایی که ولتاژ سیم پیچ باید بین تمام سیلندر های موتور، متعادل باشد تا امکان عملکرد نرم موتور فراهم شود اگر هر بخشی از سیستم، نامتعادل باشد، ممکن است در عملکرد صحیح سوییچ، اختلال ایجاد نماید.

جمع بندی

سوئیچ که کنار فرمان خودرو، روی ستون یا ناحیه داشبورد قرار دارد، ابزار راه اندازی ماشین است. این قطعه به شما امکان می دهد، سوئیچ را از حالت خاموش به روشن درآورید. امروزه، اکثر وسایل نقلیه دارای سوییچ هایی هستند که دارای یک تراشه داخلی بوده و با کامپیوتر خودرو ارتباط برقرار می کنند.

در واقع، امروزه بسیاری از خودروها از سوئیچ معمولی برای روشن کردن خودرو استفاده نمی کنند. در عوض، همانند بسیاری از سوییچ های الکترونیکی، یک دکمه و یک کنترل از راه دور با کامپیوتر خودرو ارتباط برقرار می ‌کند. هنگامی که ارتباط کامل شد، خودرو راه اندازی و روشن می شود. می توانید راهنمایی های بیشتر را از کارشناسان ما دریافت نمایید.

آچار 724

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *